Nocna eksplozja bankomatu i pożar sklepu z fajerwerkami w centrum Międzyborza

Dzisiejszej nocy, około godziny 2:30, oleśnickie służby zostały zaalarmowane przez mieszkańców Międzyborza. W centrum miejscowości doszło bowiem do wysadzenia bankomatu, jednej z sieci banków, w wyniku którego wybuchł pożar w przylegającym do urządzenia sklepie. Punkt zajmował się między innymi sprzedażą wyrobów pirotechnicznych. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane liczne zastępy Straży Pożarnej oraz siły Policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że doszło do pożaru w lokalu handlowo – usługowym zlokalizowanym na parterze budynku wielorodzinnego, prawdopodobną przyczyną pożaru było wysadzenie bankomatu. Cztery osoby z trzynastu przebywające w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem Straży. Kierujący działaniami ratowniczymi po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polecił m.in. przeszukać pomieszczenia w całym budynku, ewakuować pozostałe osoby (dziewięć) z wyższych kondygnacji budynku, podać prądy wody do wnętrza sklepu (jeden prąd wody początkowo przez okno), odłączyć dopływ prądu oraz gazu do budynku, oddymić i przewietrzyć budynek. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac związanych z dokładnym sprawdzeniem pomieszczeń. W tym celu zdecydowano się wykonać prace rozbiórkowe części sufitu podwieszanego, wynoszono na zewnątrz nadpalone elementy wyposażenia sklepu, jak i towaru znajdującego się wewnątrz. W czasie działań ratowniczych, jak i po ich zakończeniu, na bieżąco monitorowano stężenia gazów pożarowych przy użyciu urządzenia wielogazowego Tetra 4, sprawdzano również stan ścian i stropów budynku poprzez użycie kamery termowizyjnej. – informuje Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy

Do godzin przedpołudniowych na miejscu trwały czynności Policji. Przeprowadzone zostały między innymi oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono monitoring czy chociażby przesłuchano potencjalnych świadków. Na chwilę obecną Mundurowi nie ujawniają informacji, czy nieustalonym dotąd sprawcom, udało się ukraść pieniądze. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.