Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył w autobus. Nieprzytomny kierowca trafił do szpitala

Około godziny 19:00, służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego na wiadukcie nad trasą S8, pomiędzy Boguszycami (wieś) a Boguszycami Osiedle. Na miejsce skierowano dwa zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu Strażaków na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że wypadkowi uległy dwa pojazdy- autobus marki Mercedes, którym podróżowało 10 osób, a także samochód osobowy Audi A3, w którym poruszał sie jedynie kierowca. Został on poszkodowany a pomocy przedmedycznej udzielili mu Ratownicy Straży Pożarnej. Ten po chwili stracił przytomność i jako nieprzytomny został przekazany pod opiekę przybyłego zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Pracujący na miejscu Mundurowi wstępnie ustalili, iż około 35-letni mężczyzna poruszając się pojazdem marki Audi A3 w kierunku Oleśnicy, na łuku wiaduktu najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem a następnie uderzył w bok jadącego z naprzeciwka autobusu. Jak wynika z naszych informacji, sprawca zdarzenia- kierujący osobówką, był nietrzeźwy a także nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po udzieleniu pomocy przez ekipę Pogotowia trafił do oleśnickiego szpitala.

Na miejscu trwają czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Doga jest nadal zablokowana, kierowcy muszą posługiwać się objazdami przez pobliskie wioski. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około godziny.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.