Najechanie osobówek na S8

Tuż po godzinie 13:20, około 300 metrów od miejsca wypadku dwóch Volkswagenów, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego- ponownie najechania. Tym razem jednak w kolizji uczestniczyły pojazdy marki Opel Astra oraz Citroen Cactus. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy JRG Oleśnica, które zostały przedysponowane z poprzedniego najechania oraz specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa.

Jako pierwsi ponownie na miejscu pojawili się Strażacy. Po rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą dwa pojazdy osobowe, które blokują lewy pas w kierunku Warszawy. W jednym z nich doszło do wycieków płynów. W obu samochodach podróżowali jednie kierowcy, jeden z nich wymagał udzielenia pomocy przedmedycznej przez Strażaków.

Po pewnym czasie na miejsce przybył zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął od Strażaków mężczyznę. Ten uskarżał się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa. jednak po przebadaniu przez załogę karetki odmówił transportu do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia.

Jak udało nam się ustalić, kierujący Citroenem mężczyzna nie zachował odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go Opla w wyniku czego najechał na jego tył. Jego kierowca próbował się jeszcze ratować przez zderzeniem uciekając na sąsiedni pas jednak bezskutecznie. Na miejscu obecni są Policjanci, którzy ustalają dokładne okoliczności kolizji. Ruch odbywa się jednym pasem, rozbity Citroen blokuje nadal jeden z nich.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 03 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Syców*

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.