Mitsubishi dachowało na DW 451

Dziś około godziny 9:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 451 pomiędzy Oleśnicą a Bierutowem. Z otrzymanych informacji wynikało, że w pobliżu przejazdu kolejowego w Solnikach Wielkich najprawdopodobniej doszło do dachowania samochodu osobowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. W odległości kilku metrów od jezdni, poza drogą, znajdował się samochód osobowy marki Mitsubishi L200. Kierujący nim mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem a następnie wypadł z drogi i dachował. Został poszkodowany, a do czasu dojazdu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego pomocy udzielali mu Strażacy. 

Po przybyciu na miejsce ambulansu, poszkodowany został przekazany pod opiekę Ratowników Medycznych. Wkrótce potem trafił do oleśnickiego szpitala. Na miejscu zdarzenia obecne były dwa patrole bierutowskiej Policji. Mundurowi zajęli się obsługą zdarzenia a także kierowaniem ruchem. Ten odbywał się wahadłowo. Na czas działań służb zablokowany był pas w kierunku Oleśnicy. Strażacy po odłączeniu akumulatora we wraku pojazdu i sporządzeniu niezbędnej dokumentacji powrócili do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Renault Master |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Opel Astra KP Bierutów

-Fiat Stilo KP Bierutów 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.