Mężczyzna obciął sobie rękę – w akcji LPR

Dzisiejszego wieczoru (26.VIII.16), po godzinie 19:30 w miejscowości Królewska Wola interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tym razem zadysponowano go do bardzo poważnego wypadku. Mężczyzna w wieku około 37 lat pracując przy użyciu piły motorowej obciął sobie rękę.

Do rannego mężczyzny przyjechał specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa, który zadecydował o jego pilnym transporcie do specjalistycznej placówki. Stan mężczyzny był bardzo poważny, doszło do urazowej amputacji kończyny górnej na wysokości przedramienia. Śmigłowiec, który wylądował na jednym z boisk w Królewskiej Woli przetransportował poszkodowanego do specjalistycznego szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

Na zabezpieczenie lądowiska zadysponowana została jednostka OSP KSRG z Międzyborza.  Międzyborscy druhowie do akcji udali się ciężkim samochodem ratowniczo- gaśniczym.

Warto wspomnieć, że śmigłowiec ratowniczy po raz drugi interweniował w dniu dzisiejszym na terenie powiatu. Przed południem lądował on bowiem w Twardogórze skąd transportował mężczyznę po upadku z wysokości.

Na miejscu:

-GCBA 5/32 MAN |519[D]71| OSP KSRG Międzybórz

-Volkswagen Crafter ZRM (S2) SPR Syców

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.