Lancia w Peugeota, Peugeot w drzewo

Dziś, około godziny 16:00, służby zostały powiadomione o wypadku drogowym na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Po zdarzeniu, do którego miało dojść w pobliżu wieży ciśnień, zapalić miał się jeden z pojazdów – według zgłoszenia wydobywał się z niego dym. Na miejsce skierowany zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Strażacy, który bardzo szybko dotarli na miejsce, zastali dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu, z czego jeden uderzył w drzewo. Poszkodowana została jedna osoba, której udzielono pomocy a następnie przekazano pod opiekę załodze przybyłego ambulansu. Jak się okazało, w żadnym z pojazdów nie doszło do zapłonu, a jedynie płyny które wyciekły na rozgrzane podzespoły Peugeota zaczęły parować co skutkowało nietrafną oceną sytuacji przez zgłaszającego.

Osoba poszkodowana trafiła do szpitala. Po chwili jednak kolejna kobieta źle się poczuła i konieczne było udzielenie jej pomocy przedmedycznej. Przybyły na miejsce ponownie zespół Pogotowia przejął od Strażaków kobietę. Jak się szczęśliwie okazało, żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń.

Jak ustalili Mundurowi, kierujący osobową Lancią, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Peugeotowi w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Następnie wybita z toru jazdy srebrna osobówka uderzyła w przydrożne drzewo. Na sprawcę zdarzenia został nałożony mandat karny. Ruch na ulicy Wojska Polskiego odbywał się bez większych utrudnień.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/6- Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.