Kolizja pod Pogodnym Centrum i awaria karetki Pogotowia

Około godziny 10:00, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z wjazdem do pobliskiego centrum handlowego, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się tam Opel Zafira oraz Fiat Punto. Jedna osoba trafiła do oleśnickiego szpitala. Na miejscu interweniowały służby.

Do obsługi zdarzenia udał się patrol oleśnickich Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po dotarciu ustalili, że kierujący Fiatem mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy Oliwkowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplowi. Na sprawcę zdarzenia został nałożony mandat karny. Po chwili na miejsce zadysponowano także dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG Oleśnica.

Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu uskarżała się na dolegliwości bólowe, które miały być spowodowane zdarzeniem. Wezwane zostało do niej Pogotowie Ratunkowe, a pomocy na miejscu udzielali jej Ratownicy PSP. Jak udało nam się ustalić, zadysponowany do zdarzenia miał zostać podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry. Karetka nie mogła dotrzeć jednak na miejsce wezwania. Ambulans, którym poruszali się Ratownicy uległ bowiem awarii. Ponad 15-letni, rezerwowy, Mercedes Sprinter, na jakim zmuszeni byli pracować twardogórscy Medycy po ostatnim zdarzeniu z udziałem ich karetki, w trakcie wyjazdu odmówił posłuszeństwa. Na miejsce wysłana została jednostka wspierająca system Państwowego Ratownictwa Medycznego – Służby Ratownicze. Po pewnym czasie osoba poszkodowana została przewieziona ambulansem do oleśnickiego szpitala. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.