Kolejny poważny wypadek na jednym odcinku trasy S8. Ponownie interweniowała załoga śmigłowca

Po godzinie 10:30 na trasie S8 doszło do kolejnego poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Tym razem na samym węźle Oleśnica Północ zderzyły się ciężarowe Volvo oraz dostawcze Renault, którego kierowca został ciężko ranny. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, Dyżurny Stanowiska Kierowania przedysponował na miejsce dwa zastępy JRG Oleśnica działające przy poprzednim zdarzeniu, do którego doszło kilometr dalej a także ponownie zadysponował samochód ratownictwa technicznego z JRG Syców. Informację o konieczności interwencji przekazano również do wrocławskiej filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce skierowano także patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dojeździe pierwszych sił podmiotów ratowniczych na miejsce stwierdzono, że ponownie doszło do najechania na tył poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego poszkodowany został kierowca dostawczego Renault Mascott. Mężczyzna doznał poważnych urazów obu kończyn dolnych, kończyny górnej oraz kręgosłupa. Został wyciągnięty z pojazdu przez świadków przed dotarciem na miejsce służb. Ratownicy Straży przystąpili niezwłocznie do udzielania mu pomocy oraz wsparcia psychicznego.

W uszkodzonym dostawczaku doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, których rozlewisko zostało zabezpieczone przy użyciu sorbentu. Strażacy odłączyli także akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczyli go przed poruszaniem się. Mundurowi w późniejszej fazie działań zablokowali ruch na pasie jezdni celem przyjęcia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zabezpieczyli dla niego lądowisko.

Poszkodowany kierowca został przetransportowany przez Strażaków do śmigłowca, a następnie pod opieką jego załogi trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo – śledcza, która rozpoczęła wykonywanie oględzin. Mundurowi wstępnie ustalili, że rozpędzone Renault wskutek niezachowania należytego odstępu oraz uwagi przez jego kierowcę, z impetem najechało na tył naczepy ciągniętej przez ciągnik marki Volvo. Wjazd na trasę S8 w kierunku Wrocławia jest całkowicie zablokowany. Na miejscu nadal trwają czynności. Działania ratownicze zastępów zostały już zakończone, jednakże Strażacy wciąż zabezpieczają miejsce wypadku.

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SRt Scania P370 |512[D]43| JRG Syców – ZAWRÓCONY

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Służba Drogowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.