Interwencja policji i pogotowia na Wiejskiej

Około godziny 11:30 dyżurny oleśnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie leżącym na ławce na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy- poinformowała  nas Oficer Prasowa lokalnej Policji – st. sierż. Aleksandra Pieprzycka. Mężczyzna ten miał być znajdować się pod wpływem alkoholu i zakłócać porządek. Na miejsce udali się policjanci pionu prewencji, którzy podjęli interwencję.

Jak dowiedzieliśmy się od świadków zajścia, mężczyzna ten podczas interwencji miał stać się agresywny w stosunku do funkcjonariuszy próbujących udzielić mu pomocy. Nie reagował on na prośby aby się uspokoił. Konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Mimo zakucia w kajdanki mężczyzna nadal był agresywny nie reagował na polecenia Policjantów. Na miejsce dojechał kolejny patrol celem pomocy kolegom. Młodego mężczyznę udało się w końcu uspokoić. „Był bardzo pobudzony, szarpał się z policjantami jak już leżał w tych kajdankach. Wyzywał ich. Oni mówili mu żeby się uspokoił ale miał ich głęboko w poważaniu”– mówi jedna z okolicznych mieszkanek.

Na miejscu interweniowała również karetka Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna wymagał transportu do placówki medycznej celem przeprowadzenia badań. Ratownicy Medyczni po udzieleniu pomocy na miejscu, w asyście Policjantów przewieźli awanturnika do oleśnickiego szpitala.

Dokładne szczegóły i okoliczności akcji nie są znane. Policja nie chce udzielać więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.