I Charytatywny bieg terenowy dla służb mundurowych w powiecie oleśnickim!

Już pod koniec czerwca, podoleśnickie Sokołowice zamienią się w istny tor przeszkód. Lokalna Ochotnicza Straż Pożarna we w współpracy z Fundacją Żyj Dla Innych oraz klubem sportowym „Ekipa Przytul Pyska”, przy wsparciu licznych organizacji i instytucji, podjęła się organizacji pierwszego w powiecie oleśnickim terenowego biegu charytatywnego. Wydarzenie pod nazwą „Flaming Eight” ukierunkowane jest do ludności cywilnej a także przedstawicieli wszelkich służb mundurowych. Nazwa nawiązuje do dystansu, planowanego obciążenia a także dnia, kiedy według początkowych planów, pokrzyżowanych przez pandemię, miało odbyć się przedsięwzięcie. 

Całość rozpocznie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 9:00, na boisku wiejskim w Sokołowicach. Biegacze będą musieli się zmierzyć z około 8-kilometrową trasą biegu głównego, cechującą się rożnymi poziomami trudności. Uczestnicy „płomiennej ósemki”, wyposażeni na starcie w ośmiokilogramowy obciążnik, do pokonania będą mieli przeszkody naturalne w postaci bagien, mokradeł, rzek czy lasów, a także te przygotowane przez organizatorów. Na trasie biegu znajdą się także budowle hydrotechniczne w postaci przepustów czy śluz. 

Całość wydarzenia ma charakter charytatywny, a pozyskany dochód przekazany będzie na wsparcie osób niepełnosprawnych oraz lokalnych jednostek pomocy ludziom i zwierzętom. Oprócz biegu głównego, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń pobocznych, a także bieg z psem. 

Strażaków oraz Wolontariuszy Fundacji w organizacji wydarzenia wspierają między innymi Dobroszycki Klub Strzelecki „Wilk” i Klubu Sportowego „Ekipa Przytul Pyska”. 

Wydarzenie ma na celu wzbogacić ludzką świadomość względem posiadania zdrowia i pełnej sprawności fizycznej, wzbudzić empatię względem osób niepełnosprawnych oraz wypromować zdrowy styl życia. Zapraszamy wszystkich biegaczy, dzieci, całe rodziny, rolkarzy, miłośników nordic walking, właścicieli z czworonogiem, wszystkich twardzieli którym nie straszny jest trud biegania w lesie, bagnach, rzece, którzy kochają przeszkody i mają silne plecy. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie moc atrakcji dla każdej osoby która w tym dniu odwiedzi Sokołowice – informują organizatorzy 

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia w serwisie Facebook [LINK] oraz witryny internetowej [LINK].

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.