Hektary zboża w ogniu

Dzisiejszego popołudnia około godziny 18:00, w pobliżu przejazdu kolejowego w miejscowości Gręboszyce doszło do pożaru zboża na pniu. Ogniem błyskawicznie objętych zostało kilka hektarów suchej, dojrzałej pszenicy. Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowana została sekcja gaśnicza z JRG Oleśnica. Już w trakcie dojazdu widoczne było silne zadymienie spowodowane pożarem. Dym obserwowany przez Dowódcę już z Oleśnicy, wpłynął na błyskawicznie podjętą decyzję o dysponowaniu dodatkowych sił i środków.

W drugim rzucie na miejsce zadysponowanych zostało 10 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Do zdarzenia wyjechały 4 jednostki w sile dwóch samochodów- OSP KSRG Bierutów, OSP KSRG Dobroszyce OSP KSRG Zbytowa i OSP KSRG Wabienice, a także dwie jednostki dysponujące po jednym wozie- OSP KSRG Ligota Mała i OSP Smolna.

Po dotarciu zadysponowanych zastępów na miejsce, zastano rozwinięty pożar około 4 hektarów pszenicy. Niezwłocznie przystąpiono do podawania prądów wody celem obrony pobliskich budynków przed rozprzestrzenianiem się ognia. Po chwili pogorzelisko zostało oborane przy pomocy ciągnika rolniczego, tym samym uniemożliwiając dalszy rozwój pożaru. Po kilkudziesięciu minutach ten został opanowany, a chwilę później ugaszony. Pomimo poważnie wyglądającej sytuacji udało się uniknąć poważniejszych strat. Prawdopodobną przyczyną pożaru było iskrzenie na pobliskiej linii kolejowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.