Groźny wypadek z udziałem karetki Pogotowia Ratunkowego. Zderzyły się trzy pojazdy

Dziś około godziny 13:30, na drodze wojewódzkiej nr 340 w miejscowości Nowosiedlice (gm. Dobroszyce) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam trzy pojazdy – ambulans oleśnickiego podstawowego zespołu Ratownictwa Medycznego marki Volkswagen Crafter oraz osobowe Ford Focus i Nissan Qashqai. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się powiadomione służby – trzy zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się oleśniccy Policjanci. Wkrótce na miejsce dotarły także zastępy Straży Pożarnej oraz dodatkowe karetki Pogotowia. W momencie dojazdu zastępów PSP, na miejscu wypadku zastane zostały trzy pojazdy znajdujące się na jezdni – Volkswagen (ambulans) i Nissan, w których doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych a także Ford. W zdarzeniu łącznie udział brało 6 osób. Nikt z uczestników zdarzenia szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Do szpitala natomiast trafiła obsada oleśnickiego zespołu D0118, która uczestniczyła w zdarzeniu. Ratownicy zostali przetransportowani do oleśnickiej placówki, celem dalszej diagnostyki. Lekkie obrażenia odniósł również kierujący Nissanem, jednakże odmówił on transportu do szpitala. Zespół w momencie zdarzenia realizował zlecenie wyjazdu w kodzie 1 – czyli wyjazd na ratunek do zgłoszenia o bezpośrednim zagrożeniu życia. Pojazd poruszał się w użyciem sygnałów uprzywilejowania zarówno świetlnych jak i dźwiękowych.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia doszło z winy młodego kierowcy pojazdu marki Ford. To on nie zachował ostrożności podczas manewru zmiany kierunku jazdy (skrętu w lewo z drogi wojewódzkiej w kierunku drogi podporządkowanej) i uderzył w wyprzedzający ciąg kilkunastu pojazdów, poruszający się alarmowo, ambulans, który następnie wybity z toru jazdy uderzył czołowo w pojazd marki Nissan stojący na pobliskiej zatoczce autobusowej, celem umożliwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu. Zarówno Ford jak i ambulans poruszały się od strony Oleśnicy, w kierunku Dobroszyc.  Jak udało nam się ustalić, zespół udawał się w kodzie 1 (z wykorzystaniem sygnałów uprzywilejowania – na ratunek życia) do zdarzenia na terenie gminy Dobroszyce, gdzie w jednym z zakładów mężczyzna miał ulec wypadkowi przy pracy.

W toku przeprowadzonych czynności na miejscu zdarzenia, Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego jako sprawcę jednoznacznie wyznaczyli kierowcę Forda. Na mężczyznę został nałożony mandat karny, który został przez niego przyjęty. W wyniku zdarzenia ruch na DW 340 przez kilka godzin był całkowicie zablokowany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Volkswagen Crafter |ZTM (P) | PR PZS Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.