Groźny wypadek! Utrudnienia na DW368 po poważnym zderzeniu

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Tym razem na drodze wojewódzkiej nr 368, na odcinku pomiędzy Smardzowem a trasą S8, doszło do bardzo poważnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Pierwszą informację o zdarzeniu oleśnickie służby odebrały około kwadrans przed godziną 16:00. Ze wstępnych doniesień wynikało, że zderzyły się tam dwa samochody i są uwięzione osoby poszkodowane. Do zdarzenia z dyspozycji Dyżurnego SK KP PSP w Oleśnicy przedysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej JRG prowadzące działania na ulicy Dobroszyckiej, gdzie również doszło do wypadku. Na miejsce skierowano także patrole Policji oraz dwa zespoły Ratownictwa Medycznego. 

Z uwagi na bliskość miejsca poprzedniego wypadku, Strażacy jako pierwsi pojawili się na miejscu już kilka minut po zgłoszeniu. Jak się okazało, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych- Toyoty Yaris, Toyoty Avensis oraz Audi S5. W wyniku zdarzenia co najmniej dwie starsze osoby podróżujące pojazdem marki Toyota zostały poszkodowane. Pomocy oraz wsparcia psychicznego początkowo udzielali im Strażacy, którzy następnie przekazali rannych pod opiekę przybyłych zespołów Ratownictwa Medycznego. Oleśniccy Mundurowi skupili się także na zabezpieczeniu pojazdów biorących udział w wypadku a także powstałych rozlewisk płynów eksploatacyjnych. 

Dokładne przyczyny okoliczności zdarzenia nie są nam znane. Ich ustalaniem zajęli się przybyli na miejsce Policjanci, zarówno patrolu interwencyjnego jak i ruchu drogowego. Ruch na tym odcinku drogi w trakcie trwania działań ratowniczych był bardzo mocno utrudniony i odbywał się tylko jednym pasem. Czynności służb na miejscu trwają nadal, w związku z czym nadal ruch pojazdów odbywa się z utrudnieniami. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców 

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.