Groźny wypadek pod Oleśnicą. Zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy

W dniu dzisiejszym, około godziny 10:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, wpłynęła formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, mówiąca o wypadku komunikacyjnym, do którego miało dojść w pobliżu miejscowości Krzeczyn. Z otrzymanych informacji wynikało, że zderzyły się tam samochód ciężarowy oraz pojazd osobowy, którego kierowca został uwięziony wewnątrz pojazdu i znajduje się w ciężkim stanie. Dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania niezwłocznie skierował do zdarzenia siły i środki powiatu oleśnickiego – przedysponował udające się do innego zdarzenia dwa zastępy z JRG Oleśnica, zadysponował jeden zastęp z JRG Oleśnica oraz zastęp ratownictwa technicznego z JRG Syców. Na miejsce udały się także podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry oraz patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy. 

Po dotarciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu na drodze pomiędzy miejscowościami Krzeczyn i Bystre udział biorą ciągnik siodłowy marki Scania wraz z naczepą przewożący kruszywo oraz samochód osobowy marki Citroen Berlingo. Pojazd ciężarowy po zderzeniu z osobówką wypadł z drogi a następnie przewrócił się na bok w przydrożnym rowie. Jego kierowca nie doznał żadnych obrażeń i ewakuował się z pojazdu o własnych siłach. W pojeździe osobowym poruszał się jedynie kierowca, który został poszkodowany i wskutek uszkodzenia pojazdu konieczne było wykonanie dostępu do jego wnętrza, poprzez usunięcie drzwi przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Ranny kierowca został ewakuowany a następnie trafił pod opiekę przybyłego na miejsce ZRM, który po zaopatrzeniu na miejscu przetransportował go do szpitala celem dokładnej diagnostyki i ewentualnej hospitalizacji. Jak jednak ustaliliśmy, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, które mogłyby zagrażać jego życiu. 

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło w momencie wykonywania manewru skrętu w leśną drogę przez kierującego pojazdem osobowym. Gdy ten znalazł się na sąsiednim pasie miało dojść do zderzenia z pojazdem ciężarowym, którego kierowca próbował jeszcze uniknąć kolizji. Dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają obecni na miejscu Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Obaj kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Ruch na drodze na czas działań służb był całkowicie zablokowany w obu kierunkach. Obecnie działania ratownicze zostały już zakończone, na miejscu czynności prowadzi Policja. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/36 Scania P370XT |511[D]26| JRG Oleśnica

-SRt Scania P370 |512[D]43| JRG Syców – ZAWRÓCONY

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.