Dwa najechania, dwoje rannych, trzy rozbite samochody…

Około godziny 17:30, na drodze wojewódzkiej nr 340 w miejscowości Nowosiedlice (gm. Dobroszyce) doszło do, jak się okazało, dwóch zdarzeń drogowych. W obu przypadkach miało miejsce najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. O zdarzeniu poinformowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowały dwa zastępy oleśnickiej Straży Pożarnej, twardogórski zespół Ratownictwa Medycznego a także dwa patrole lokalnej Policji.

Jak ustalili obecni na miejscu Mundurowi, doszło tu do dwóch zdarzeń drogowych, w których udział łącznie wzięły trzy pojazdy. Na początku dostawczy Opel Movano uderzył w tył jadącego przed nim Mitsubishi Colt, kierowanego przez kobietę, która zwolniła a także odpowiednio wcześniej sygnalizowała zamiar skrętu w jedną z bocznych uliczek. Następnie na sprawcę pierwszego zdarzenia najechał mężczyzna kierujący osobową Hondą Jazz. Łącznie w wyniku obu stłuczek poszkodowane zostały przynajmniej dwie osoby. Pomocy udzieliła im ekipa Pogotowia Ratunkowego, która następnie przetransportowała je do szpitala.

Przeprowadzone przez Funkcjonariuszy oleśnickiej Policji badanie trzeźwości nie wykazało nieprawidłowości co do stanu żadnego z kierowców biorących udział w zdarzeniu. W każdym przypadku urządzenie nie wykryło zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Interweniujące przy zdarzeniu zastępy Strażaków zabezpieczyły miejsce wypadku, odłączyły akumulatory w pojazdach a także zneutralizowały, przy pomocy sorbentu, wycieki płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych samochodów. Na miejscu nadal pracuje jeden zastęp oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.

Ruch na tym odcinku DW 340 odbywa się wahadłowo. Rozbite pojazdy blokują pas drogi w kierunku Dobroszyc. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze pewien czas, gdyż zdarzenie wstępnie zakwalifikowano jako dwa oddzielne wypadki.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.