Duże manewry ratownicze w gminie Międzybórz- FOTO, WIDEO

Dzisiejszego dnia (17.VI.16), na terenie miasta, a w główniej mierze gminy Międzybórz przeprowadzone zostały manewry ratownicze pod kryptonimem „Powrót zbójnika”. Głównym tematem ćwiczeń było ratownictwo medyczne, a także wykorzystanie posiadanego sprzętu podczas zdarzeń, które mogą mieć miejsce w życiu codziennym.

Dla uczestników został przygotowany wykład o bezpieczeństwie własnym a także na temat procedur ratowniczych na miejscu zdarzenia. Na ekipy ratownicze z powiatu oleśnickiego i nie tylko, czekało 10 różnych punktów. Każdy z kolejnych epizodów niósł za sobą inne założenie.

Strażacy musieli się zmierzyć z poszkodowanym, którego klatka piersiowa została przebita przez strzałę łuczniczą, pożarem w pomieszczeniach piwnicznych skąd należy ewakuować osoby poszkodowane czy wypadkiem masowym. W ćwiczeniach wzięło udział blisko 30 zastępów PSP i OSP, a także ratownicy GKN. Dla ćwiczących przygotowano następujące punkty:

1.Urząd Miasta i Gminy, Międzybórz- pożar pomieszczeń piwnicznych, silne zadymienie, konieczność pracy w aparatach ODO, 2 osoby poszkodowane.

2.Klonów, kompleks leśny- zakopany pojazd PSP, praktyczne wykorzystanie wyciągarek elektrycznych.

3.Królewska Wola, remiza OSP- wypadek samochodowy- dachowanie, jedna osoba poszkodowana, zapoznanie z kartą ratowniczą w pojeździe.

4.Bukowina Sycowska, staw- jedna osoba podtopiona znajdująca się w zbiorniku, ewakuacja poszkodowanego z użyciem poduszkowca.

5.Wydzierno, opuszczona leśniczówka- nagłe zatrzymanie krążenia u dorosłego i niemowlaka.

6.Oska Piła, boisko- jedna osoba poszkodowana z urazem czaszki, bez oddechu, zajęcia praktyczne z zakładania rurki krtaniowej+ konkurencja drużynowa: pokonanie toru przeszkód w alkogooglach.

7.Ose, remiza OSP- wypadek maszyny rolniczej, jedna osoba poszkodowana z urazem wielonarządowym, wyciek oleju napędowego, niebezpieczeństwo zapłony wyciekającej substancji.

8.Kraszów, boisko- warsztaty z zakresu przyjmowania oraz przygotowywania lądowiska dla śmigłowca LPR, zajęcia praktyczne.

9.Osowiec, leśniczówka- zdarzenie masowe, wybuch butli gazowej, 15 osób poszkodowanych, 2 ofiary śmiertelne, segregacja poszkodowanych, organizacja i kierowanie akcja ratowniczą.

10.Kraszów, diabelski kamień- przebicie klatki piersiowej przez strzałę łuczniczą.

Po zaliczeniu wszystkich punktów, ekipy ponownie udały się do świetlicy wiejskiej w Niwkach Książęcych aby podsumować ćwiczenia. Następnie po posiłku regeneracyjnym zastępy zaczęły wracać do jednostek.

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

Jedna myśl na temat “Duże manewry ratownicze w gminie Międzybórz- FOTO, WIDEO

 • 18 czerwca 2016 o 19:31
  Permalink

  Przepraszam za komentarz nie na temat, ale to bardzo
  ważne. Co roku w Przemyślu organizowane jest pochód Ukraińców na którym jawnie czczą zbrodnicze organizacje OUN i UPA ktore bestialsko zamordowały 200tyś Polaków na Wołyniu w czasie 2 wojny
  światowej. Idą z czerwono czarną banderowską flagą.
  To jest jawne plucie Polakom w twarz za przyzwoleniem zdradzieckich władz
  Przemysla. Powiedzmy temu stop, to wstyd i hańba.
  Podpiszcie petycję, link zalączony. Jeżeli czujesz się prawdziwym Polakiem i patriotą podpisz petycję i udostępnij link dalej, np na swoim Facebook-u.

  Zamordowane kobiety i dzieci na Wołyniu przewracają się w grobach kiedy święto zbrodniarzy
  UPA odbywa się na terenie Polski!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.