Dachowanie terenówki i ucieczka kierowcy

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 22:20, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego miało dojść na drodze pomiędzy Nieciszowem a Oleśnicą. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi i dachował/ Na miejsce zadysponowany został zastęp Strażaków z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz patrol Policjantów.

Po dotarciu Strażaków na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. W zdarzeniu udział brał jeden samochód osobowy, który znajduje się na boku, na poboczu drogi. W jego wnętrzu a także w najbliższym otoczeniu, nie stwierdzono obecności żadnych osób. Jak przekazała Ratownikom kobieta, obecna była na miejscu tuż po zdarzeniu, w kierunku pobliskich pól uprawnych z samochodu oddaliła się przynajmniej jedna osoba. Być może był to kierowca, który z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn postanowił porzucić samochód.

Obecni na miejscu Policjanci zajęli się obsługą zdarzenia. Mundurowi poczynili ustalenia między innymi w kierunku ustalenia właściciela pojazdu a także okoliczności zdarzenia. Jak udało nam się ustalić, pojazd marki Toyota RAV4 poruszał się od strony miasta, w kierunku Nieciszowa, natomiast na łuku drogi zjechał na pobocze a następnie do rowu. Pojazd uderzył w przepust a następnie dachował. Zastęp oleśnickich Strażaków zneutralizował powstały wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania Mundurowych na miejscu trwały około 40 minut.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.