Dachowanie Skody koło Jonasa

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 19:35 do oleśnickiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP dotarła informacja o wypadku na drodze pomiędzy miejscowościami Cieśle a Ligota Polska. Według zgłoszenia samochód osobowy miał wpaść do rowu i dachować. Dyżurny Operacyjny zadysponował niezwłocznie na miejsce dwa zastępy JRG Oleśnica, a także poinformował o fakcie Oficera Dyżurnego Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono, że na łuku drogi do przydrożnego rowu zjechał samochód osobowy prowadzony przez młodą kobietę podróżująca z dzieckiem, a następnie dachował. Pasażerowie ewakuowali się z pojazdu przed przybyciem służb i nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierująca Skodą uskarżała się jednak na ból głowy, w związku z czym polecono zadysponowanie zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce dotarły następnie Patrol Policji a po chwili zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano dwie osoby podróżujące Skodą. Po zaopatrzeniu na miejscu zostały przetransportowane przez Ratowników Medycznych do szpitala. Po około 40 minutach działania zostały zakończone. Jak udało nam się ustalić, kobieta poruszała się w stronę Oleśnicy, gdy na łuku miała pomylić pedał hamulca z pedałem gazu, w wyniku czego jej pojazd zamiast zmniejszyć prędkość, przyspieszył a następnie wpadł do przydrożnego rowu gdzie dachował. Dokładne okoliczności zdarzenia są jednak ustalane przez Mundurowych. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.