Astra dachowała przed Wabienicami

Dziś, około kwadrans przed godziną 17:00, do oleśnickiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na drodze pomiędzy Stronią a Wabienicami. Na miejsce udał się zastęp z JRG Oleśnica a także zastęp z OSP KSRG Wabienice. Po chwili Strażacy dotarli we wskazaną w zgłoszeniu lokalizację, jednak zamiast pożaru zastali wypadek z udziałem jednego samochodu, który wypadł z drogi i dachował.

Na miejsce skierowano, wracający z Wrocławia do Ostrowa Wielkopolskiego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego a także sycowski zespół Ratownictwa Medycznego i patrol bierutowskiej Policji. Jak się okazało, poważnych obrażeń doznał kierowca osobówki. Mężczyźnie w wieku około 35 lat została udzielona pomoc medyczna a po chwili trafił drogą powietrzną do szpitala.

 

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia najprawdopodobniej doszło wskutek nadmiernej prędkości, z jaką mężczyzna próbował pokonać zakręt. Miał on stracić panowanie nad pojazdem a następnie zjechać na pobocze po przeciwnej stronie drogi, gdzie po chwili dachował. Dokładne okoliczności wyjaśniali jednak obecni na miejscu Mundurowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.