Czołowe zderzenie Volkswagena i Toyoty. Dwie osoby są poszkodowane!

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans przed godziną 18:00 do oleśnickich służb ratunkowych wpłynęły formatki z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, dotyczące zdarzenia drogowego, do jakiego miało dojść na drodze pomiędzy miejscowościami Boguszyce a Miodary. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz są osoby poszkodowane. Służba Dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy zadysponowała na miejsce po dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz OSP KSRG Dobroszyce. Do zdarzenia  skierowane zostały również dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono treść zgłoszenia oraz ustalono, że poszkodowane są dwie osoby – kierowcy obu samochodów. Pojazdy marki Volkswagen Golf oraz Toyota Avensis znajdowały się częściowo na drodze, a częściowo na poboczu, blokując całkowicie ruch. Działania zastępów skupiły się między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób poszkodowanych w miejsce bezpieczne oraz udzieleniu im pomocy. Ranni zostali następnie przekazani pod opiekę przybyłych zespołów Ratownictwa Medycznego. Jak udało nam się ustalić, po zaopatrzeniu przez Ratowników Medycznych trafili oni do wrocławskich szpitalu.

Obecnie na miejscu nadal pracując Mundurowi wyjaśniający dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto ponosi winę za spowodowanie wypadku. Kwestia ta będzie przedmiotem prowadzonego postępowania. Droga w miejscu zdarzenia jest nadal częściowo zablokowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.