Czołowe zderzenie dwóch osobówek przed Krzeczynem

Dziś, około godziny 12:15 na jednym ze skrzyżowań dróg niedaleko miejscowości Krzeczyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica oraz jeden z OSP KSRG Ligota Mała, a także zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce stwierdzili, że doszło do czołowego zderzenia pojazdów marki Audi A4 oraz Alfa Romeo 147, w wyniku którego obrażenia ciała w postaci złamania nogi oraz żeber doznała kobieta kierująca Alfą. Pomocy przedmedycznej udzielili jej Mundurowi, którzy po dojeździe na miejsce karetki, przekazali poszkodowaną załodze ambulansu.

Jak ustalili wstępnie pracujący na miejscu Policjanci, mężczyzna kierujący Audi podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Alfie w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia obu pojazdów. Jak udało nam się dowiedzieć, miało być to spowodowane faktem, iż mężczyzna myślał, że znajduje się na drodze z pierwszeństwem przejazdu, która prowadzi własnie w tym kierunku, w którym ma jechać.

Działania obecnych na miejscu zastępów PSP oraz OSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zneutralizowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych a także na wahadłowym kierowaniu ruchem. Na miejscu nadal pracują dwa zastępy Strażaków.

Kierująca Alfą kobieta trafiła już do oleśnickiego szpitala. Wstępnie wiadomo, że obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Oboje kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Wykonane przez Policjantów badanie trzeźwości nie wykazało nieprawidłowości. Aktualnie ruch w miejscu zdarzenia został częściowo odblokowany, jednakże odbywa się wahadłowo tylko jednym pasem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.