Citroen zderzył się z autobusem na feralnym skrzyżowaniu

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 19:10, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu typu bus oraz autobusu, na wylocie starej „ósemki” w stronę Wrocławia. Na miejsce dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował dwa zastępy  z JRG Oleśnica. Do zdarzenia udały się również dwa patrole oleśnickiej Policji.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulic Dobroszyckiej i Wojska Polskiego ma miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu marki Citroen Berlingo oraz autobusu. W momencie zdarzenia w autokarze nie znajdowali się pasażerowie. Również żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń.

Działania zastępów Straży Pożarnej skupiły się na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zepchnięciu samochodu osobowego ze skrzyżowania, uprzątnięciu elementów powypadkowych oraz neutralizacji wycieków.

Jak wynika z naszych ustaleń, kierujący autobusem starszy mężczyzna, wyjeżdżał z ulicy Dobroszyckiej w kierunku Wrocławia, w momencie gdy jego pojazd praktycznie całkowicie znajdował się już na swoim pasie, w jego tylną oś uderzył zjeżdżający z wiaduktu kolejowego Citroen, który na śliskiej nawierzchni nie zdążył wyhamować.

Na miejscu czynności prowadzą Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego. Trwa rozliczanie uczestników zdarzenia, Ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie, rozbite pojazdy zostały już usunięte z drogi.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.