Zespół naziemny i śmigłowiec na ratunek mężczyźnie z nożem w sercu!

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 17:00, Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna we Wrocławiu odebrała zgłoszenie z numeru alarmowego dotyczące mężczyzny znalezionego z nożem wbitym w serce. Według zgłoszenia do zdarzenia miało dojść na terenie dawnej rozładowni przy dworcu głównym PKP w Oleśnicy. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane uznane za niezbędne siły i środki Państwowego Ratownictwa Medycznego: najbliższy naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego- podstawowy D01 18 oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia – Ratownik13.

Po dotarciu zespołu naziemnego i zlokalizowaniu miejsca zdarzenia, załoga ambulansu zastała sytuacją tożsamą z opisaną w zgłoszeniu. U 59-letniego mężczyzny stwierdzono obecność niebezpiecznego ciała obcego w postaci noża (najprawdopodobniej kilkunastocentymetrowego noża kuchennego) wbitego po rękojeść w okolicę przedsercową klatki piersiowej. Pacjent o dziwo cały czas był przytomny, lecz w ograniczonym kontakcie logicznym i pod działaniem alkoholu. Nie wystąpił u niego jednak żaden krwotok zewnętrzny. Niezwłocznie przystąpiono do stabilizacji ciała obcego oraz monitorowania funkcji życiowych. Po kilkunastu minutach nad miejscem zdarzenia pojawił się śmigłowiec LPR, który przyziemił tuż obok – na placu dawnej rozładowni.

Pacjent został przekazany pod opiekę załogi HEMS. Mężczyzna trafił do śmigłowca a następnie niezwłocznie został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Tam o życie 59-latka będzie walczył personel medyczny. Na razie nie wiadomo czy, i ewentualnie w jakim stopniu, zostało uszkodzone serce mężczyzny.  Na miejscu zdarzenia pracują Policjanci. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że atak na mężczyznę miał być spowodowany konfliktem osobistym z inną osobą. Jak jednak było, ustali policyjne postępowanie.

Na miejscu:

-D 01 18– Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

-Opel Astra WK KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.