Zespół D 07 02 w nowej karetce

Dziś do służby w oleśnickim Pogotowiu Ratunkowym wszedł nowy ambulans. Przystosowaniem medycznym pojazdu zajęła się firma AutoForm, która zabudowała go na nowym podwoziu Volkswagena Craftera. Ambulans na co dzień będzie służył jako karetka zespołu podstawowego D 07 02, stacjonującego w Oleśnicy.

Wymiana floty Pogotowia z pewnością znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz jakości i szybkości udzielanej pomocy. Ratownicy przesiadając się na nowy ambulans znacznie sprawniej będą mogli udzielać pomocy potrzebującym. Pamiętajmy jednak, że nowy pojazd w służbie Pogotowia Ratunkowego nie zmienia liczby zespołów wyjazdowych, czyli ekip ratowniczych realizujących zlecenia wyjazdów do interwencji. W powiecie oleśnickim od lat liczba takowych jest niezmienna i wynosi cztery zespoły.

Należy również pamiętać aby nie wzywać pomocy medycznej, gdy nie jest bezpośrednio zagrożone życie ludzkie. Z takimi przypadkami należy udać się na własną rękę, do najbliższego szpitala bądź przychodni. Wezwania tego typu są jedną z przyczyn częstego niedoboru zespołów ratowniczych tam gdzie są one naprawdę potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.