Zderzenie z cysterną i rozszczelnienie zbiornika. W akcji LPR i SGRChem-Eko

Dziś około godziny 10:00, na 32. kilometrze pasa drogi ekspresowej nr 8 w kierunku Wrocławia, na wysokości Ramiszowa (pow. wrocławski) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem m.in. ciągnika siodłowego transportującego naczepę z cysterną. W wyniku uderzenia samochodu osobowego w zbiornik, doszło do jego rozszczelnienia i wycieku przewożonej substancji. Dwie osoby z samochodu osobowego doznały poważnych obrażeń. Jedna z nich została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, w zdarzeniu udział brały dwie osobówki oraz ciężarówka.

Do wypadku cysterny i dwóch aut osobowych doszło po godz. 10 na drodze ekspresowej S8 około 2 kilometrów za węzłem Łozina na jezdni w stronę Wrocławia. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane. Doszło do wycieku z cysterny. Substancja nie jest niebezpieczna, ale stwarza zagrożenie, ponieważ powoduje śliskość jezdni.- czytamy na gazetawroclawska.pl

Na miejscu zdarzenia obecne były zastępy Straży Pożarnej między innymi z JRG 3 i JRG 5 Wrocław, Oficer Operacyjny a także Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu i OSP KSRG Szczodre. W związku z wyciekiem substancji chemicznej, działaniach udział brała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego – „Wrocław 3”. Strażacy usuwali rozlewisko powstałe na nawierzchni drogi. Przez wiele godzin trasa w kierunku Wrocławia była całkowicie zablokowana. Kierowcy korzystali z dawnej drogi krajowej nr8 oraz dróg lokalnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.