Zderzenie trzech osobówek na DW451

Dzisiejszego wieczoru, tuż po godzinie 20:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, dotyczącą wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 451 w Bierutowie. Do zdarzenia niezwłocznie została zadysponowana sekcja z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy a także zaalarmowano miejscową jednostkę OSP Bierutów. Informacja o zdarzeniu spłynęła także do oleśnickiej Policji, której Dyżurny wysłał na miejsce patrol Policjantów bierutowskiego Komisariatu.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce, w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych – dwóch Audi, znajdujących się na jezdni, a także Volkswagena, który w momencie dotarcia JOP znajdował się częściowo poza drogą, na poboczu. Początkowo nikt z uczestników nie uskarżał się na dolegliwości spowodowane zdarzeniem. Zadania zastępów skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdów biorących w nim udział, a także wahadłowym kierowaniu ruchem. Z uwagi na fakt, iż siły i środki obecne na miejscu zdarzenia były wystarczające, z trasy został zawrócony pierwszowyjazdowy zastęp oleśnickiej JRG, który powrócił do koszar.

Po pewnym czasie jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu zaczęła się uskarżać na dolegliwości spowodowane zdarzeniem drogowym. Została jej udzielona pomoc przez Strażaków, którzy oczekują na przybycie zespołu Ratownictwa Medycznego. Obecni na miejscu Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia, a także wyznaczenia jego sprawcy. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica – ZAWRÓCONY

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 MAN TGM |519[D]52| OSP KSRG Bierutów

-GCBA 5/42 MAN TGM |519[D]55|OSP KSRG Bierutów

-Skoda Yeti KP Bierutów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.