Zderzenie Skody ze Skodą w centrum miasta – FOTO

Około godziny 14:40, na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam dwie osobowe Skody na oleśnickich tablicach rejestracyjnych. Na miejsce wypadku udały się dwa zastępy Strażaków, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego a także dwa patrole Policji.

Po dojeździe służb na miejsce stwierdzono zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów marki Skoda Octavia. Oba samochody po zderzeniu zablokowały skrzyżowanie, w związku z czym zaistniała konieczność całkowitego zamknięcia tego odcinka drogi, na czas prowadzonych działań ratowniczych. Łącznie trójka podróżnych z obu pojazdów została poszkodowana. Zajęły się nimi przybyłe ekipy Pogotowia Ratunkowego.

W późniejszym czasie jednak bilans poszkodowanych zwiększył się o kierowcę czarnej Skody. Mężczyzna nagle zaczął mdleć oraz tracić siły. Została do niego wezwana karetka Pogotowia. Poszkodowany trafił do szpitala. Stan rannych osób jednak był na tyle poważny, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Część z nich trafiła do szpitali we Wrocławiu.

Na miejscu czynności wykonywali Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także grupa dochodzeniowo – śledcza oleśnickiej Komendy. Ze wstępnych ustaleń Mundurowych wynika, że kierująca srebrną Skodą, wyjeżdżając z ulicy Mickiewicza, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu czarną Octavią mężczyźnie, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierowca ciemnego samochodu miał wyprzedzać na skrzyżowaniu inny samochód, popełniając tym samym wykroczenie, które mogło się przyczynić do zdarzenia.

Ulica 11 Listopada do godziny 16:00 była zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez okoliczne uliczki. Mimo to ruch odbywał się bez większych utrudnień. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniało będzie policyjne postępowanie.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Pomoc Drogowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.