Zderzenie Skody i dwóch Audi na Dobroszyckiej. Jedna osoba jest ranna

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 15:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Dobroszyckiej. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo –  Gaśniczej. Do zdarzenia udały się również patrol Policjantów  Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego a także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry.

Po dotarciu zastępów na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą trzy samochody osobowe Audi A6, znajdujące się na poboczu drogi oraz Audi A7 i Skoda Fabia zajmujące częściowo pas ruchu w kierunku miasta, a częściowo pas zieleni. W wyniku zdarzenia jedna osoba z pojazdu marki Skoda odniosła obrażenia ciała i po udzieleniu pomocy przez Strażaków, została przekazana pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci zajęli się obsługą zdarzenia – wyjaśnieniem jego przyczyn i okoliczności oraz rozliczeniem uczestników. Jak udało nam się ustalić, osoba poszkodowana została przetransportowana przez załogę ambulansu do szpitala, a czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były w kierunku kwalifikacji jako wypadek. Przez około dwie godziny w miejscu zdarzenia panowały bardzo duże utrudnienia w ruchu – tworzyły się ogromne korki, a w każdym z kierunków przejezdny był jedynie jeden pas.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 20– Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.