Zderzenie Seata i Audi. Jedna osoba jest poszkodowana

Dzisiejszego popołudnia, tuz po godzinie 16:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Dobroszyckiej. Ze wstępnych informacji wynikało, że w zdarzeniu udział biorą dwa samochody osobowe oraz prawdopodobnie nie ma osób poszkodowanych. Na miejsce został zadysponowany pierwszowyjazdowy zastęp z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej a także patrol Policji Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy.  W wyniku rozpoznania ustalono, że na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej z wyjazdem z pobliskiej restauracji, doszło do zderzenia bocznego dwóch samochodów osobowych- Seata oraz Audi. Kierujący Seatem mężczyzna nie odniósł żądnych obrażeń, natomiast kobieta poruszająca się Audi została lekko poszkodowana i uskarżała się na dolegliwości bólowe związane z zaistnieniem zdarzenia. Obecni na miejscu Ratownicy PSP udzielają jej pomocy oraz wsparcia psychicznego. Trwa oczekiwanie na przybycie zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującego Seatem. To on chcąc włączyć się do ruchu z terenu restauracji na pas ruchu ul Dobroszyckiej w kierunku Dąbrowy, miał nie udzielić pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się pasem w kierunku miasta Audi, doprowadzając do zderzenia bocznego obu pojazdów.  Obecni na miejscu Strażacy zabezpieczyli powstałe rozlewiska płynów eksploatacyjnych a także odłączyli akumulatory w pojazdach. Pracujący na miejscu Policjanci ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia. Ruch w miejscu wypadku jest częściowo zablokowany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.