Zderzenie osobówek na S8 – FOTO

Około godziny 18:20, na trasie S8, tuż przed węzłem Oleśnica Zachód doszło do kolejnego dziś zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam osobowa Toyota Yaris i Opel Astra. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy Strażaków, podstawowa karetka Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji.

Po dojeździe Strażaków na miejscu i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy osobowe, które blokują lewy pas drogi w kierunku Warszawy. W obu samochodach łącznie podróżowało sześć osób, nikomu na szczęście nic się nie stało. Profilaktycznie jednak zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe aby przebadać dwójkę małych dzieci. Jak się okazało nie odniosły one żadnych obrażeń.

Jak się udało nam ustalić, w zdarzeniu brała również udział laweta. Jej kierowca postanowił jednak uciec z miejsca zdarzenia. Był on sprawcą jednego ze zdarzeń, bowiem doszło tu dwóch oddzielnych kolizji. Pomiędzy osobówką i lawetą a następnie dwoma osobówkami.

Działania służb na miejscu trwały blisko dwie godziny. Przez cały czas zablokowany był pas drogi w kierunku Warszawy. Utworzył się kilkukilometrowy korek. Działania Strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy w usunięciu pojazdów na pas awaryjny.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P) D 07 02 SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.