Zderzenie Opla i Volkswagena przed Jenkowicami – FOTO

Około godziny 21:20 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie, od Dyżurnego Policji, o zdarzeniu drogowym drodze pomiędzy Oleśnicą a Jenkowicami. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy, Opel Corsa, który leży na boku w przydrożnym rowie, oraz Volkswagen Phaeton, który znajduje się na jezdni. Żaden z uczestników na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń lecz kierujący Volkswagenem mężczyzna doznał niegroźnego urazu ręki, w związku z czym konieczne było udzielenie mu KPP.

Jak udało nam się ustalić, kierująca Corsą kobieta, wyjeżdżając z drogi serwisowej trasy S8, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo od strony Oleśnicy kierującemu Volkswagenem. Na skutek tego doszło do czołowo – bocznego zderzenia obu pojazdów. Opel na wskutek uderzenia obrócił się wokół własnej osi a następnie wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się. Dodatkowo w pojeździe znajdowała się instalacja gazowa, która została zabezpieczona przez Strażaków.

Działania zastępów PSP trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP rannemu mężczyźnie, stabilizacji leżącego na boku Opla, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu instalacji gazowej, pomocy w usunięciu Volkswagena z drogi, zneutralizowaniu wycieków, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz oświetleniu miejsca akcji. Przed godziną 23:00 ostatni zastęp wrócił do jednostki.

Na miejscu czynności wykonują Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy. Na czas działań służb pas drogi w kierunku Jenkowic był zablokowany. Ruch odbywał się wahadłowo. Na chwilę obecną odbywa się on już bez utrudnień.

[huge_it_slider id=”75″]

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.