Zderzenie Mazdy i Skody na DK25 w Ose

Dziś, około godziny 14:00, do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy dotarła informacja o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Ose. Według zgłoszenia dwie osoby miały zostać poszkodowane. Dyżurny Operacyjny niezwłocznie zadysponował na miejsce dwa zastępy z JRG Syców oraz zaalarmował OSP KSRG Międzybórz. Jednostka udała się do zdarzenia w sile jednego zastępu. Do działań zmobilizowany został również podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry oraz patrole Policji z Oleśnicy i Sycowa.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w wypadku udział biorą dwa samochody osobowe marki Skoda oraz Mazda, pomiędzy którymi doszło do zderzenia bocznego. W momencie dotarcia służb, jeden z samochodów znajdował się poza drogą- na poboczu, natomiast drugi na pasie drogi, blokując ruch. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące Skodą – kierowca oraz pasażerka.

Poszkodowani zostali przetransportowali do szpitali. Pomocy na miejscu zdarzenia udzielali im Ratownicy Straży, natomiast po chwili zostali przekazani pod opieke przybyłego zespołu Ratownictwa Medycznego. Załoga ambulansu, po wstępnym zaopatrzeniu osób poszkodowanych na miejscu, przetransportowała je do szpitali.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia miało dojść gdy kierujący Mazdą mężczyzna, wyprzedzał zamierzającą skręcić w boczną drogę, Skodę. Manewr jednak odbywał się w miejscu do tego nieprzeznaczonym – na „podwójnej ciągłej”. Dokładne okoliczności zdarzenia są jednak wyjaśniane przez obecnych na miejscu Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Przez ponad godzinę ruch był całkowicie zablokowany. Obecnie został już przywrócony i odbywa się wahadłowo. Część zastępów zakończyła już działania na miejscu zdarzenia i powróciła do jednostek.

Siły i Środki:

-GBA 2.5/27 Mercedes Atego |512[D]21(501[D]23)| JRG Syców*

-GCBARt Mercedes Atego 4/32 |512[D]25| JRG Syców

-GCBA 5/32 MAN |519[D]71| OSP KSRG Międzybórz

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed KP Syców

 

Jedna myśl na temat “Zderzenie Mazdy i Skody na DK25 w Ose

  • 23 października 2018 o 06:02
    Permalink

    Jeżdżą jak debile i są skutki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.