Zderzenie dwóch osobówek na S8 – FOTO

Około godziny 16:50, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie z WCPR o wypadku drogowym na 45 kilometrze drogi S8. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, patrol policji ruchu drogowego oraz patrol S8.

[huge_it_slider id=”70″]

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy marki Mercedes i Toyota. Samochody po zderzeniu zablokowały prawy oraz awaryjny pas drogi w kierunku Warszawy. W pojazdach w wyniku zderzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Jak wynika z ustaleń obecnych na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, kierujący Toyotą, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie uderzył w przydrożne bariery energochłonne. Po odbiciu się od nich pojazd zaczął obracać się wokół własnej osi a następnie uderzył w przejeżdżającego obok Mercedesa. W pojazdach podróżowali jedynie kierowcy.

Początkowo nikt nie wymagał pomocy medycznej lecz ostatecznie do jednego z mężczyzn został wezwany ambulans. Uskarżał się on bowiem na ból nogi oraz kręgosłupa szyjnego. Jak udało nam się ustalić nie odniósł on jednak poważniejszych obrażeń.

Działania zastępów PSP trwały do godziny 18:10 i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdni, założeniu kołnierza ortopedycznego poszkodowanemu mężczyźnie i udzieleniu mu wsparcia psychicznego oraz oświetleniu miejsca akcji. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Patrolowi S8 a zastępy wróciły do jednostki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D 07 02 SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol S8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.