Zderzenie dwóch osobówek na Ratajach. Interweniowała Policja i Pogotowie Ratunkowe

Dziś około kwadrans przed godziną 15:00, na skrzyżowaniu ulic Dobroszyckiej i Wrocławskiej na oleśnickich Ratajach, doszło do zdarzenia drogowego. W wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe marki Ford Focus oraz Toyota Auris. O fakcie poinformowane zostały służby, a po chwili na miejscu zjawili się Policjanci oraz specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść z winy kierującej Toyotą. Kobieta poruszaj się ulicą Wrocławską, w kierunku dworca PKP Rataje, na skrzyżowaniu z ulica Dobroszycką nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się z ul. Dobroszyckiej w Wrocławską w kierunku centrum,  mężczyźnie w Fordzie Focusie. Szczęśliwie nikt z uczestników zdarzenia – kobieta z Toyoty oraz dwóch mężczyzn z Forda, nie odnieśli żadnych poważniejszych obrażeń. Ich stan został oceniony przez obecnego na miejscu Lekarza Pogotowia Ratunkowego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zajęli się obsługą zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako kolizja. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a na jego sprawczynię został nałożony mandat karny. Do czasu usunięcia uszkodzonego pojazdu ze skrzyżowania, w miejscu kolizji panowały utrudnienia w ruchu. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pomagał drugi patrol oleśnickich Mundurowych.

Na miejscu:

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.