Zderzenie dwóch osobówek i busa na węźle Oleśnica Zachód

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans po godzinie 15:00, na węźle trasy ekspresowej S8 – Oleśnica Zachód doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów – dwóch osobowych i dostawczego. O zdarzeniu zostało powiadomione Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, które przekazało następnie formatki do oleśnickich służb ratunkowych. Pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy Dyżurny Operacyjny, zadysponował na miejsce dwa zastępy z oleśnickiej jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. Do zdarzenia udał się także specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.


Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli oleśniccy Strażacy w sile dwóch zastępów. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania KDR ustalił. iż doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – Fiata Punto i Peugeota 307, a także samochodu dostawczego – Fiata Ducato. W trzech pojazdach podróżowało łącznie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Jedna osoba odniosła obrażenia ciała, w związku z czym Ratownicy PSP przystąpili do udzielania jej pomocy oraz wsparcia psychicznego. Mundurowi skupili się także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu pojazdów biorących w nim udział. 

Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę załogi ambulansu. Z uwagi na duże natężenie ruchu i powstające utrudnienia Strażacy rozpoczęli kierowanie ruchem w obrębie miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach działań oba obecne na miejscu zastępy zostały pilnie przedysponowane do drugiego, według zgłoszenia, znacznie poważniejszego wypadku w pobliżu zjazdu z trasy S8 w kierunku Długołęki – niespełna dwa kilometry od pierwszego zdarzenia .

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci zajęli się ustalaniem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń, do zdarzenia prawdopodobnie doszło z winy kierującej pojazdem marki Peugeot. W momencie wykonywania manewru skrętu nie udzieliła ona pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się ul. Dobroszycką w kierunku Dąbrowy Fiatowi Punto. W wyniku zderzenia osobówek, Fiat został wybity z toru jazdy a następnie wjechał na bariery rozdzielające pasy ruchu, po czym zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka Fiatem Ducato. Dokładny przebieg wypadku będzie jednak ustalany w toku prowadzonych czynności. Ruch w miejscu zdarzenia był długi czas w bardzo dużym stopniu utrudniony. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Toyota Corolla WRD KPP Oleśnica 

-Toyota Proace GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.