Zderzenie 3 samochodów na Dobroszyckiej

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:30, na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej z wjazdem na trasę ekspresową nr 8, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Zderzyły się tam bus marki Volkswagen Crafter, osobowy Opel Corsa oraz KIA Sorento. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce udały się lokalne służby ratunkowe oraz patrol obsługi trasy S8.

Po dojeździe służb na miejsce potwierdzono informację o zdarzeniu trzech samochodów i jednej osobie poszkodowanej. Była to kobieta kierująca osobowym Oplem. Trafiła pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego. Obecny na miejscu zastęp Straży Pożarnej zabezpieczył pojazdy biorące udział w zdarzeniu a także powstałe wycieki płynów eksploatacyjnych. Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść z winy kierującej Corsą.

Wstępnie wiadomo, że kobieta poruszając się Oplem od strony Dobroszyc, próbowała wykonać manewr skrętu w kierunku wjazdu na trasę S8. Poruszający się po lewym skrajnym pasie, w przeciwnym kierunku, Volkswagen miał się zatrzymać i celem umożliwienia przejazdu Oplowi. W momencie gdy ten znajdował się już na sąsiednim pasie doszło do zderzenia z pojazdem marki KIA, poruszającym się od strony miasta. Dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia ustalają jednak obecni na miejscu Mundurowi. Uczestnicy zdarzenia były trzeźwi. W obrębie węzła Oleśnica Zachód panują utrudnienia w ruchu, zablokowany jest jeden pas w kierunku Dobroszyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.