Zdarzenie z udziałem motocyklisty na rondzie Jana Pawła II – FOTO, WIDEO

Dzisiejszy dzień obfituje w zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów. W godzinach porannych na ulicy Rzemieślniczej doszło do potrącenia rowerzystki, po 15 do potrącenia motocyklisty na Chopina, a tuż po 16:00 na rondzie Jana Pawła II kolejny motocyklista zderzył się z samochodem.

Informację o zdarzeniu otrzymały wszystkie służby ratownicze z Oleśnicy. Na miejsce został zadysponowany zastęp z oleśnickie JRG, zespół Ratownictwa Medycznego oraz kilka patroli policji, w tym patrole ruchu drogowego.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, podstawowego zespołu z oleśnickiej Stacji Pogotowia. Udzielili oni pomocy medycznej poszkodowanemu motocykliście. Doznał on bowiem urazu nogi, w związku z czym został przetransportowany do lokalnego szpitala. Na szczęście nie doznał on innych poważniejszych obrażeń.

Na miejsce dojechał również patrol policji oraz zastęp PSP z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy. Po rozpoznaniu dowódca stwierdził, że w zdarzeniu bierze udział motocykl marki BMW, który leży na boku na jezdni oraz Renault Laguna. Informacje te zostały przekazane do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu zdarzenia policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się po rondzie motocyklowi. W wyniku tego samochód uderzył w jednoślad a ten przewrócił się na bok a następnie sunął po jezdni kilka metrów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Działania zastępu PSP trwały około dwóch godzin i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, neutralizacji wycieków, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz pomocy w usunięciu motocykla z drogi.

Chwilę przed godziną 18:00 wszelkie czynności na miejscu zdarzenia zostały zakończone, ruch rozstał odblokowany. Na skutek zdarzenia doszło to dużych utrunień w ruchu, tworzyły się spore korki.

Po zakończeniu czynności na miejscu policjanci udali się do szpitala celem ustalenia dokładnych obrażeń poszkodowanego motocyklisty. Bardzo prawdopodobnie jest, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WK KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”26″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.