Zdarzenie drogowe na S8

Dziś (21.XII.16), przed godziną 16:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 59 kilometrze trasu S8, na pasie w kierunku Wrocławia. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z oleśnickiej JRG, sycowski zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów wydziału ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział jeden pojazd marki Honda Concerto, którzy uderzył przydrożne bariery energochłonne. Wstępnie dwie osoby miały zostać poszkodowane. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu stwierdził iż żaden z uczestników nie wymaga hospitalizacji.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu pojazdu na pobocze, odłączeniu akumulatora oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych. Zastępy po ponad godzinie wróciły do jednostki.

Jak udało nam się ustalić kierujący Hondą mężczyzna, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Został on ukarany przez policjantów mandatem karnym. Na miejscu pojawił się również PatrolS8.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S2) SPR Syców

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Patrol S8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.