Zatrucie w zakładzie na Wiejskiej

Dzisiaj (20.II.16), około godziny 11:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o konieczności interwencji w jedynym z zakładów przy ulicy Wiejskiej w Oleśnicy.

Z przekazanych informacja miały znajdować się tam osoby, które zatruły się nieznanym gazem a następnie zasłałby. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG w Oleśnicy, a także zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry.

Po dojeździe na miejsce udzielono pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, a następnie przy pomocy detektora wielogazowego została sprawdzona hala, w której mężczyźni pracowali. Na szczęście czujnik nie wykrył substancji niebezpiecznych, a jak potem się okazało robotnicy mieli zatruć się spalinami jednej z maszyn, z której korzystali. Około godziny 12:00 zastęp 511-22 wrócił do bazy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ZRM poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników, a zastęp wrócił do jednostki. Działania na miejscu zdarzenia trwały do godziny 12:10, i polegały na: udzieleniu pomocy przedmedycznej, sprawdzeniu pomieszczeń na obecność gazów nieobczepionych, przewietrzeniu hali oraz sporządzeniu dokumentacji

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Zespół Ratownictwa Medycznego