Z dwójką dzieci zawracała w niedozwolonym miejscu. Wjechała wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Trzy osoby w szpitalu

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans po godzinie 15:00, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego na zjeździe z wiaduktu starej „ósemki” pomiędzy Oleśnicą a Smardzowem. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy PSP z oleśnickiej jednostki a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że wypadkowi uległy dwa pojazdy, które znajdują się poza drogą. Osobowym Mercedesem, poruszała się kobieta z dwójką dzieci natomiast ciężarowym Renault jedynie kierowca. Trzyosobowa rodzina z osobówki została poszkodowana. Konieczne było udzielenie im pomocy przez Strażaków a następnie Ratowników Medycznych. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, kierująca Mercedesem kobieta, zjeżdżając z wiaduktu postanowiła zawrócić w niedozwolonym miejscu. Manewru tego niestety nie ukończyła gdyż wjechała wprost pod nadjeżdżającą od strony trasy S8 ciężarówkę doprowadzając tym samym do zderzenia bocznego obu pojazdów. Kierowca samochodu ciężarowego próbując jeszcze uniknąć zderzenia zmienił tor jazdy co jednak nie uchroniło przed zdarzeniem a finalnie doprowadziło do znalezienia się obu pojazdów poza drogą.

Przeprowadzone przez Mundurowych badanie trzeźwości kierowców nie wykazało nieprawidłowości. Oboje w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie na miejscu zdarzenia nadal prowadzone są czynności zmierzające ku ustaleniu dokładnego przebiegu wypadku. Wkrótce do pracujących już na miejscu dwóch ekip „drogówki” ma dotrzeć również grupa dochodzeniowo- śledcza.

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej interweniujących przy zdarzeniu polegały na: zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, pomocy w transporcie rannych do karetki oraz kierowaniu ruchem. Na miejscu nadal pracuje jeden zastęp oleśnickich Strażaków, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Utrudnienia na tym odcinku drogi mogą potrać jeszcze kilka godzin. Ruch odbywa się jednym pasem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.