Wypadkowy tydzień na drogach powiatu

Ubiegły tydzień obfitował w zdarzenia drogowe. Powiatowe służby interweniowały wielokrotnie w związku z wypadkami i kolizjami, do jakich dochodziło na lokalnych drogach. Obok kilku wypadków oraz kilkunastu kolizji, w bilans wliczyło się jedno fałszywe zgłoszenie. Miało ono bowiem dotyczyć dachowania samochodu osobowego na trasie S8. Przybyłe na miejsce służby nie potwierdziły zaistnienia żadnego zdarzenia. Do ważniejszych interwencji należą:

-Czołowe zderzenie samochodu osobowego oraz dostawczego na drodze krajowej nr 25. Zdarzenie miało miejsce w czwartkowe popołudnie, na wysokości miejscowości Ostrowina. Kierujący pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania, wskutek czego doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Iveco Daily. Pomimo poważnie wyglądanego zdarzenia i mocno uszkodzonych pojazdów, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy zdarzenia  zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znalazła finał w sądzie. Na miejscu interweniowały wszystkie służby, a droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

-Poważny wypadek motocyklisty i osobówki w centrum Oleśnicy. Piątkowym wieczorem, na skrzyżowaniu ulicy Bratniej z Wałową doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem, po uderzeniu w Volkswagena Fox, doznał poważnych obrażeń. Trafił pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego a następnie w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Sprawczyni wypadku, jak i poszkodowany z nim mężczyzna, była trzeźwa. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby a ruch był wstrzymany.

-Dachowanie na Moniuszki. Pierwsza niedziela lipca przyniosła ze sobą kolejne poważnie wyglądające zdarzenia drogowe. Tym razem na ulicy Moniuszki w Oleśnicy, kierujący osobowym Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego dachowania. Samochód wcześniej uderzył jeszcze w przydrożne drzewo. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.  W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Za czyn, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Ponadto na terenie miasta oraz w jego okolicy doszło do kilku mniej poważnych kolizji. Zdarzenia miały miejsca m. in. na ulicy Wojska Polskiego i Dobroszyckiej a także w Miodarach, Dąbrowie Boguszycach i na trasie S8. W ich wyniku uczestnicy nie odnieśli żadnych bądź poważniejszych obrażeń ciała, jak i również straty materialne były znikome. Na miejscu zdarzeń interweniowali Policjanci, którzy rozliczali uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.