Wypadkowy poniedziałek na oleśnickich drogach – FOTO

Bieżący tydzień rozpoczął się bardzo pracowicie dla lokalnych służb ratunkowych. W dniu dzisiejszym zastępy Straży, patrole Policji oraz zespoły Ratownictwa Medycznego interweniowały przy blisko 10 zdarzeniach drogowych na drogach na terenie powiatu. W główniej mierze do zdarzeń dochodziło w Oleśnicy lub najbliższej okolicy miasta.

Do pierwszego z nich doszło w godzinach porannych. Chwilę przed 9:00, na skrzyżowaniu ulic Sudoła i Poniatowskiego na skutek nieustąpienia pierwszeństwa zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich wylądował na przydrożnych krzakach. Nikt z uczestników nie został ranny, w związku z tym policjanci, którzy pojawili się miejscu zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Kolejna interwencja służb związana była z dość nietypowym zdarzeniem na trasie S8, na wysokości Gęsiej Górki. Na tył Volkswagena najechał Mercedes, następnie kierujący nad nimi stracili panowanie nad pojazdami i uderzyli w pobliskie bariery energochłonne. Co dziwne, kierujący Volkswagenem oddalił się z miejsca kolizji. Policja prowadziła poszukiwania mające na celu ustalenie miejsca jego przebywania. Jako sprawcę zdarzenia policjanci „drogówki” wskazali kierowcę Mercedesa. Ponownie w zdarzeniu nikt na szczęście nie odniósł obrażeń ciała.

Do następnego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 25, niedaleko Ostrowiny. Chwilę przed godziną 11:00 czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy- osobowa KIA oraz ciężarowa Scania. Na skutek wypadku poszkodowana została kobieta, która kierowała osobówką. Po wydobyciu jej z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, z urazem kończyny dolnej została przetransportowana przez oleśnicki zespół P5 do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia przez długi czas była zablokowana. Na miejscu czynności wykonywali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. W akcji ratowniczej udział wzięły między innymi zastępy PSP z Oleśnicy. Na chwilę obecną nie są znane dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Natomiast po 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 451, między Oleśnicą a Bierutowem doszło do dachowania osobowego Renault. Dwaj mężczyzn, którzy podróżowali pojazdem zostali poszkodowani na skutek zdarzenia. Przybyły na miejsce oleśnicki zespół Ratownictwa Medycznego- S1 przetransportował rannych do szpitala. Na miejscu interweniowały zastępy PSP z Oleśnicy oraz OSP z Bierutowa oraz interwencyjny patrol oleśnickiej Policji. Jak ustalili funkcjonariusze obecni na miejscu, samochód osobowy jadący od strony Oleśnicy na łuku drogi wpadł w poślizg a następnie wypadł z jezdni i dachował.

[huge_it_slider id=”35″]

Do kolejnej już dzisiaj kolizji doszło około 12:00, na skrzyżowaniu ulic M. Skłodowskiej- Curie z Wojska Polskiego. Na tył dostawczego Citroena najechał Volkswagen Tiguan. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała, a sprawca zajścia został ukarany mandatem karnym przez przybyłych na miejsce policjantów wydziału ruchu drogowego.

Około 12:30 wszystkie służby ponownie udały się do kolejnego zgłoszenia. Tym razem na Spalicach, na starej „ósemce”, na wysokości wyjazdu z pobliskiego centrum handlowego zderzyły się dwie osobówki. Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze oleśnickiej „drogówki” na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kobietę kierującą Mercedesem doszło do zderzenia czołowo-bocznego z Oplem Corsą kierowanym również przez kobietę. Na skutek zdarzenia poszkodowane zostało dziecko podróżujące Corsą. Na szczęście nie odniosło poważniejszych obrażeń, lecz mimo wszystko zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Na miejsce przyjechała policyjna grupa dochodzeniowo- śledcza. Do zdarzenia również wyjechały zastępy oleśnickiej PSP. Przez ponad 2 godziny ruch na ulicy Wojska Polskiego był znacznie utrudniony.

[huge_it_slider id=”34″]

Po niespełna 4 godzinach pozornego spokoju do oficera dyżurnego oleśnickiej Policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów w Smardzowie. Do, jak się okazało, „tradycyjnego” najechania udała się Skoda Octavia z WRD KPP Oleśnica, której załoga dość szybko wytypowała sprawcę zdarzenia a następnie ukarała go mandatem karnym. Ponownie nikt nie został poszkodowany.

Do kolejnej kolizji doszło na ulicy Ludwikowskiej z Południową. W zdarzeniu udział wzięły dwa samochody osobowe, lecz ich uszkodzenia po zdarzeniu okazały się znikome. Przy tym zdarzeniu działał patrol interwencyjny oleśnickiej Policji.

Około 20:00 na ulicy Wileńskiej miał miejsce kolejny incydent, w którym udział brały BMW oraz Volkswagen. Na skutek nieuwagi kierowcy BMW uszkodzona została osobówka stojąca na parkingu. Na miejscu obecnie pracują policjanci „drogówki” ustalający okoliczności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.