Wypadek z udziałem nietrzeźwego rowerzysty na ul. Chopina

Dzisiejszego wieczoru, około kwadrans przed godziną 21:00, na ulicy Chopina w Oleśnicy, w obrębie ronda im. Krzysztofa Galickiego, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mężczyzny poruszającego się rowerem oraz młodego kierowcy Fiata Albea. Na miejscu zdarzenia interweniował specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Na miejscu zdarzenia trwają obecnie oględziny. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, bowiem poszkodowany rowerzysta odniósł obrażenia i trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Jak udało nam się dowiedzieć, w momencie zdarzenia miał znajdować się on w stanie nietrzeźwości.

Jak wynikało z relacji młodego kierowcy Fiata, mężczyzna miał wjechać na jezdnię w momencie gdy samochód znajdował się już w całości na przejściu dla pieszych oraz przejeździe dla rowerzystów. Cyklista miał uderzyć w bok Fiata między innymi wybijając w nim boczną tylną szybę doznając obrażeń i krwotoku. Dokładny przebieg zdarzenia ustalany będzie jednak w toku prowadzonego postępowania. Kierujący osobówką był trzeźwy. Zjazd z ronda im. K. Galickiego w kierunku ul. Chopina jest zablokowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.