Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego z maszyną i dwóch osobówek w Smardzowie

Dzisiejszego wieczoru, około kwadrans przed godzina 21:00, do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr 368 w miejscowości Smardzów. Z otrzymanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym, w wyniku czego poszkodowana została kobieta w ciąży. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy. Do zdarzenia skierowano także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do udzielania pomocy osobie poszkodowanej. W wyniku rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu udział brał ciągnik rolniczy ciągnący maszynę a także dwa pojazdy osobowe – Opel i BMW. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba – młoda kobieta w ciąży będąca pasażerką Opla.

Po kilku minutach na miejsce dotarł także zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowaną kobietę. Ta wkrótce trafić ma do wrocławskiego szpitala przy ul. Borowskiej celem specjalistycznej diagnostyki. Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia doszło z winy starszego mężczyzny kierującego ciągnikiem. Miał on wyjechać z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej z zamiarem jazdy na wprost, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu pojazdom marki Opel i BMW, poruszającym się od strony Wrocławia w kierunku Oleśnicy. Jak relacjonował nam jeden z uczestników zdarzenia, ciągnik nie posiadał żadnego oświetlenia i był niemalże niewidoczny, natomiast kierujący nim mężczyzna miał wyjechać wprost przed maskę osobówki doprowadzając do zderzenia. Dokładne okoliczności wyjaśniają jednak pracujący na miejscu Policjanci. Ruch na trasie relacji Oleśnica – Wrocław jest utrudniony i odbywa się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.