Wypadek w Miodarach. Toyota uderzyła w przydrożne drzewo

Około kwadrans przed godziną 18:00, Dyżurny Operacyjny oleśnickiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, odebrał kolejne już dziś zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Tym razem do wypadku doszło w miejscowości Miodary (gm. Dobroszyce), gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba została w wyniku zdarzenia poszkodowana. Na miejsce zostały skierowane siły i środki z JRG Oleśnica a także OSP KSRG Dobroszyce, patrol Policji i zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Pojazd osobowy marki Toyota RAV4, którym kierowała starsza kobieta, uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca samochodem została poszkodowana. Kobieta doznała urazu głowy a także kończyny dolnej. Została zaopatrzona przez Ratowników Straży, którzy udzielili jej również wsparcia psychicznego do momentu dotarcia Ratowników Medycznych. Strażacy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia a także odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe.

Jak się okazało, na terenie powiatu oleśnickiego nie było w momencie zdarzenia wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy w tym czasie interweniowali przy innych zdarzeniach drogowych i nagłych zachorowaniach. Na miejsce wypadku udał się zespół Ratowników Medycznych z wrocławskiej podstacji Pogotowia Ratunkowego na Psim Polu. Po ich przybyciu ranna kobieta została przekazana załodze ambulansu, a wkrótce trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci ustalali dokładny przebieg zdarzenia. Wstępnie udało nam się dotrzeć do relacji mówiących o tym, że kierująca pojazdem marki Toyota, poruszając się od strony Twardogóry w kierunku Brzezinki, tuż za łukiem drogi zasłabła, wskutek czego straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do zderzenia z przydrożnym drzewem. Mundurowi wyjaśniają jednak dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 52 – Mercedes Sprinter |ZRM (P) | PR Wrocław

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

 

Jedna myśl na temat “Wypadek w Miodarach. Toyota uderzyła w przydrożne drzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.