Wypadek w Międzyborzu. Motocyklista przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty. Do zdarzenia miało dojść na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej w Międzyborzu, biegnącej w ciągu drogi krajowej nr 25, z ulicą Graniczną. Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Sycowie oraz pobliskiej OSP w Międzyborzu. Do działań zmobilizowany został również podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola oraz patrole Policji.

Miejscowi Strażacy OSP od swojej remizy, do miejsca zdarzenia, mieli do pokonania zaledwie 100 metrów. Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce potwierdzono zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został około 45-letni motocyklista, któremu udzielona została Kwalifikowana Pierwsza Pomoc. Mężczyzna doznał głównie urazu kończyny dolnej. Uszkodzone pojazdy blokujące ruch na skrzyżowaniu, zostały zabezpieczone, a powstałe rozlewisko płynów eksploatacyjnych ograniczone przy użyciu sorbentu.

Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został przekazany pod opiekę załogi ambulansu, a następnie po zaopatrzeniu na miejscu, przekazano mężczyznę ekipie Ratownika-23 i przetransportowano drogą powietrzną do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Obecni na miejscu Strażacy, po zabezpieczeniu startu maszyny, zakończyli działania ratownicze i powrócili do macierzystych jednostek.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia doszło z winy około 30-letniego kierowcy Peugeota. Mężczyzna wyjeżdżając z ulicy Granicznej, z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Oleśnicy, nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się ulicą Wrocławską motocykliście. Dokładny przebieg oraz okoliczności wypadku były ustalane przez pracujących na miejscu Policjantów. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały kilka godzin.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |512[D]21| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego |512[D]25| JRG Syców

-SLRt Ford Transit |519[D]70| OSP KSRG Międzybórz

-GCBA 5/32 MAN |519[D]71| OSP KSRG Międzybórz

-D 01 20– Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Eurocopter H135 Ratownik-23 – LPR Opole

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Opel Astra KP Syców

-KIA Ceed KP Syców

-Hyudai i20 KP Syców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.