Wypadek w Kruszowicach- FOTO, WIDEO

Dzisiaj (05.VI.16), około godziny 18:30 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu w miejscowości Kruszowice. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG Oleśnica i OSP KSRG Bierutów działające przy pożarze w Zawidowicach, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy osobowe marki KIA i Ford, dwie z pięciu osób podróżujących pojazdami są poszkodowane oraz ruch w obrębie skrzyżowania jest zablokowany. Pierwsza osoba poszkodowana w momencie dojazdu zastępów znajdowała się pod opieką ratowników medycznych, natomiast druga- małe dziecko, pod opieką matki oczekiwała na dojazd kolejnej karetki.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki KIA nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Fordowi doprowadzając do zderzenia. Jak udało nam się ustalić poszkodowana została kobieta w ciąży, została ona przetransportowana do szpitala.

Działania zastępów trwały ponad godzinę a polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, pomocy w usunięciu pojazdów z drogi, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych, udzieleniu wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz kierowaniu ruchem. Dokładne przyczyny i okoliczności będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL6 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-Volkswagen Crafter ZRM (P)* SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Syców

-KIA Ceed KP Bierutów

WIDEORELACJA

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.