Wypadek w gospodarstwie. 15-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą

Do groźnego wypadku podczas prac w gospodarstwie doszło dziś przed południem. Około godziny 9:45 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące wciągnięcia młodego mężczyzny przez maszynę rolniczą. Do zdarzenia miało dojść na terenie jednego z gospodarstw w podoleśnickiej miejscowości Jenkowice. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane po dwa zastępy z JRG Oleśnica i OSP KSRG Dobroszyce, a z uwagi na brak dostępnych, na tamten moment, naziemnych zespołów Ratownictwa Medycznego, skierowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce, w wyniku rozpoznania ustalono, że około 15-letni chłopiec podczas prac w przydomowym gospodarstwie uległ wypadkowi poprzez wciągnięcie przez maszynę sortującą. Poszkodowany został uwolniony i ewakuowany a Ratownicy PSP rozpoczęli udzielanie mu pomocy. Szczęśliwie poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. Doznał jedynie stłuczenia kończyn dolnych oraz rozcięcia naskórka na głowie. 

Po kilku minutach nad miejscem zdarzenia pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna z wrocławskiej filii LPR- Ratownik13 wracała z misji w powiedzie kłodzkim, skąd została przedysponowana na teren naszego powiatu. Ratownicy wylądowali tuż przy miejscu zdarzenia – wśród pól uprawnych za gospodarstwem, w którym doszło do wypadku. Po przyziemieniu opiekę nad poszkodowanym przejęła załoga śmigłowca. Pacjent został przekazany zespołowi HEMS. Działania Strażaków skupiły się w tym momencie jedynie na zabezpieczeniu startu śmigłowca. Maszyna po starcie skierowała się w stronę wrocławskiego szpitala im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa, gdzie poszkodowany będzie hospitalizowany. Działania służb na miejscu trwały około godziny. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.