Wypadek trzech pojazdów na Wojska Polskiego – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (11.VII.16), kilkanaście minut przed godziną 15:00 do SK KP PSP wpłynęła informacja o wypadku drogowym na ulicy Wojska Polskiego, tuż przy zjeździe na ulicę Dobroszycką w Oleśnicy. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą trzy pojazdy, w tym jeden ciężarowy, przynajmniej jedna osoba -małe dziecko- jest poszkodowane, znajdują się one w pojeździe, doszło do wycieków płynów z pojazdu ciężarowego oraz samochody blokują oba pasu drogi. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, odłączono akumulatory a do czasu dojazdu ZRM poszkodowanemu dziecku oraz jego matce ratownicy PSP udzielali KPP oraz wsparcia psychicznego. Rannych z pojazdu ewakuowali Strażacy.

Poszkodowane dziecko, z prawdopodobnym urazem kręgosłupa szyjnego, zostało przekazane zespołowi pogotowia a następnie przetransportowane do jednego z wrocławskich szpitali. Pozostali uczestniczy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym a także ewakuacji ich z pojazdu, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych. Akcja trwała ponad godzinę.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów „drogówki” oraz grupy dochodzeniowo- śledczej, wynika, że kierujący pojazdami marki Audi A3 oraz Volkswagen Golf, zatrzymali się przed skrzyżowaniem celem zjazdu w boczną drogę. Na osobowego Golfa z impetem najechała ciężarówka marki Renault, a ten następnie uderzył w Audi. Siła uderzenia była tak duża, że Volkswagen stracił kilkanaście centymetrów długości a w Audi z deski rozdzielczej wypadło radio.

Na miejscu nadal pracują nadal policjanci, trwa zabezpieczanie ciężarówki do czasu jej usunięcia z drogi. Panują lekkie utrudnienia w ruchu, lecz ruch odbywa się już płynnie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Renault Trafic ZRM (P) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”5″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.