Wypadek Skody i Fiata w Cieślach. Trzy osoby są poszkodowane

Dziś w godzinach popołudniowych, około 17:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, dotyczące wypadku drogowego, do jakiego doszło na dawnej trasie nr 8 w miejscowości Cieśle. Z otrzymanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego jeden z nich miał stanąć w płomieniach. Do zdarzenia niezwłocznie udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica a także zaalarmowano jednostkę OSP KSRG Ligota Polska. Na miejsce zadysponowany zostały również patrol Policji a także powiadomiono Pogotowie Ratunkowe.

Jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Strażacy, którzy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych – Fiata Bravo oraz Skody Fabii. Oba pojazdy w momencie dojazdu zastępów PSP znajdowały się poza drogą – jeden z przydrożnym rowie, natomiast drugi na pobliskim polu. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Najprawdopodobniej będącą w szoku kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia. 

Strażacy udzielili pomocy osobom poszkodowanym. Szczęśliwie nie doznały one poważniejszych obrażeń zagrażających życiu. W uszkodzonych pojazdach zostały odłączone akumulatory. Mundurowi obecnie oczekują na przybycie na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego celem przekazania osób poszkodowanych. Ruch na dawnej „ósemce” jest częściowo zablokowany i odbywa się wahadłowo jednym pasem. Na miejscu pracują Policjanci ustalający dokładny przebieg i okoliczności wypadku. Wstępnie wiadomo, że najprawdopodobniej doszło do niego z winy kierowcy Fiata. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.